Lokalna Polska Misja Katolicka

KAŻDY PIĄTEK MIESIĄCA

KIDDERMINSTER godz.1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu

SPOWIEDŹ ŚW.

Kidderminster w środy i piątki od godz. 18.30 do 19.00, w soboty i niedziele pół godziny przed Mszą św.

Worceste
r o godz. 13.30 w każdą niedzielę miesiąca

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
prosimy zgłaszać się przynajmniej
6 miesięcy przed datą ślubu
.

WYCIECZKA „MAJÓWKA” AUTOKAROWA DO WALII (PENRHOS).

Sobota, 05 maja 2018. Koszt przejazdu £15.00 od osoby.

Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub u pani Joli Mullard

Program :

7:15 - Zbiórka przy kościele św. Ambrożego  (parking)

7:30 - Wyjazd   - śpiew i wspólne rozmowy

- Msza św. u ks. Edwarda Sopali SChr.

- obiad lub piknik oraz czas wolny

16:00 - wyjazd

20:00 - Planowany przyjazd do Kidderminster

===========================================================

Papieskie intencje modlitewne na maj 2018

Papieska intencja ogólna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją szczególną misję, wykorzystując swoje zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwo Majowe (zwane potocznie majówką) jest to  nabożeństwo odprawiane w maju w Kościele katolickim ku czci Matki Bożej, podczas którego odmawia się lub odśpiewuje Litanię Loretańską oraz modlitwę Pod Twoją Obronę. "Bóg chce, abyśmy nie mieli niczego, co by nie przeszło przez ręce Maryi"( św. Bernard). Miesiąc maj zachęca nasze serca do otwarcia się w sposób wyjątkowy na Maryję. " Jest to miesiąc, w którym ze świątyń i z domów prywatnych, kierowane jest do Maryi najgorętsze i najczulsze uwielbienie, płynące prosto z serca. Jest to również miesiąc, w którym z Jej tronu spływają do nas najhojniejsze i najobfitsze dary Bożego Miłosierdzia."( Paweł VI)

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. ZMIANA TAJEMNIC dla członków Koła Żywego Różańca będzie 6 maja 2018 po Mszy św. o godz.10.00.

2. CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzę – I piątek – 4 maja i 1 czerwca 2018.

3. SPRZĄTANIE W KOŚCIELE W KIDDERMINSTER. Bardzo prosimy chętnych do sprzątania w naszym kościele. Zgłoszenia do ks.Proboszcza lub wpisanie się na listę na tablicy ogłoszeń.

4.Przeżywamy maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. W Kidderminster nabożeństwa majowe będą codziennie po Mszy św. W piątki i środy o godz.19.30.

Natomiast w niedzielę na dziękczynienie będziemy odmawiać litanię loretańską do NMP.

5.DODATKOWA II TACA na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II będzie w niedzielę 20 maja po Mszy świętej.

6.UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ w Kidderminster będzie w niedzielę 27 maja o godz. 10.00, natomiast w Worcester o godz.14.00. Polecajmy dzieci i ich rodziny w naszych modlitwach.

7. MODLITWA RÓŻAŃCOWA – co tydzień w każdą niedzielę o godzinie 19.15 w kościele St. George’s w Worcester. Zapraszamy.

8.SPOTKANIE ZE SŁOWEM BOŻYM – zapraszamy wszystkich, którzy chcą słuchać i dzielić się Słowem Bożym na spotkania w czwartki o godz.19.00 w Kidderminster

9.SAKRAMENT BIERZMOWANIA – spotkanie kadydatów do bierzmowania będzie w sobotę 12 i 19 maja 2018r o godz.16.00 w Kidderminster.

10. W UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) 3 czerwca w Kidderminster i Worcester będzie pierwsza rocznica Komunii św. dla dziewczynek i chłopców, którzy przystąpili do I Komunii św. rok temu.

11. PRASA KATOLICKA w naszej Wspólnocie Parafialnej – dostępny jest co tydzień „GOŚĆ NIEDZIELNY” w cenie £1.50.

12. KLUB FILMOWY zaprasza w sobotę 12 maja o godz. 19.00 na film “Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Brauna do salki parafialnej.

13. Wyjazd rodzinny autobusem (MAJÓWKA) do ks. Edwarda Sopali SChr w Penrhos, odbędzie się w sobotę 5 maja 2018r. Zapisy u Pani Joli Mullard lub w zakrystii.

14. Sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek 1 czerwca 2018r. o godz. 18.00.

15.PRZYPOMNIENIE – czy już zgłosiłeś się do tutejszej Wspólnoty Parafialnej? Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

OFIARY NA FUNDUSZ PARAFIALNY

KOLEKTA

Zbiórka miesięczna £172.23

30/03/18 – 22/04/18

Kidderminster

Worcester

Taca

£474.06

£780.72

Gift Aid

£69.00

£32.00

Kolekta specjalna: Fundusz Ziemii Świętej £150.73

Ofiary: kawiarenka £29.70

loteria £57.00 świeczki £31.39

Ofiary na parafię: p. G.Kaizer £30.00 NN £123.65

Ofiary na kwiaty: NN £20.00

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!!!

==========================================================

PRZYPOMNIENIE - W KOŚCIELE ABSOLUTNIE NIE WYPADA !

- żuć gumy

- trzymać dłonie w kieszeniach

- rozmawiać

- filmować lub fotografować w sposób rozpraszający