Lokalna Polska Misja Katolicka

KAŻDY PIĄTEK MIESIĄCA

KIDDERMINSTER godz.1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu

SPOWIEDŹ ŚW.

Kidderminster w środy i piątki od godz. 18.30 do 19.00, w soboty i niedziele pół godziny przed Mszą św.

Worcester o godz. 13.30 w każdą niedzielę miesiąca

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

prosimy zgłaszać się przynajmniej 6 miesięcy przed datą ślubu.

Papieskie intencje modlitewne:

Intencja modlitewna na listopad 2019: „Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.”

Modlitwa za zmarlych

Najświętszy Panie, wszechmogący Ojcze i wieczny Boże, w Jezusie Chrystusie, Synu Twoim, jaśnieje nam nadzieja zbawiennego Zmartwychwstania. Wprawdzie przygniata nas silnie konieczność śmierci, jednak podnosi nas na duchu obietnica przyszłej nieśmiertelności. Wierzącym w Ciebie, Panie, życie nie może już być odebrane, będzie ono tylko inaczej ukształtowane, gdy rozpadnie się w proch dom ziemskiego pielgrzymowania - będzie dla nas przygotowana w niebie wieczna ojczyzna.

O Boże, uczyń życiodajną nadzieję w naszych sercach i dozwól, by ona pocieszyła nas w cierpieniu, którym jesteśmy nawiedzeni. Przygotuj i nas przez Ducha Świętego na ten wielki dzień chwały, gdy wskrzesisz wszystkich zmarłych, oraz dopomóż nam stanąć przed Twoim obliczem wraz ze wszystkimi miłującymi Cię, którzy nas wyprzedzili. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. ZMIANA TAJEMNIC dla członków Koła Żywego Różańca będzie 3 listopada 2019r. po Mszy św. o godz.10.00. Zapraszamy na spotkanie członków Koła Żywego Różańca do kawiarenki.

2. CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzę – I piątek m-ca – 1 listopada 2019r.

3. DODATKOWA 2 Taca - zbiórka pieniężna w listopadzie na Instytut Polskiej Akcji Katolickiej będzie 24 listopada 2019r. podczas Mszy św..

4. SAKRAMENT BIERZMOWANIA – spotkanie kadydatów do bierzmowania będzie w sobotę 16 listopada o godz.17.00 w Kidderminster.

5. KURS PRZEDMAŁZEŃSKI. Zapraszamy narzeczonych, którzy pragną przystąpić do sakramentu małżeństwa w najbliższym czasie na spotkanie w sobotę 23 listopada 2019r. o godz. 18.00 do kościoła w Kidderminster.

6. PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚW. w kościele w Kidderminster 16 i 30 listopada 2019 o godz. 13.20.

7. LISTOPAD – miesiąc modlitw za zmarłych. Jednym ze sposobów pamięci o naszych zmarłych są wypominki odczytywane przed Mszą św. sobotnią i niedzielną oraz modlitwa różańcowa za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe bardzo proszę wypełniać i oddać do zakrystii..

8. MODLITWY NA CMENTARZACH: w Worcester na cmentarzu Astwood niedziela 3 listopada o godz.12.30, na cmentarzu St.John’s niedziela 10 listopada o godz.12.30. W Kidderminster – w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada o godz.15.00 na różańcu i koronce do Bożego Miłosierdzia a także w niedzielę 3 listopada o godz.15.00 (Fr.D.Lamb)

9. ODPUST PARAFIALNY ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej 17 listopada o g. 10.00.

10. NABOŻEŃSTWA KU CZCI ŚW. OJCA PIO – 22 listopada (piątek) o godz. 18.30.

11. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ w piątek 22 listopada 2019r. o godz.19.00.

12. ZABAWA ANDRZEJKOWA. Polska Szkoła Sobotnia w Kidderminster serdecznie zaprasza na zabawę Andrzejkową w sobotę

23 listopada do sali kościoła św. Ambrożego. Rozpoczęcie o godz. 18.30 a zakończenie o godz. 23.30. Wstęp £5 od osób dorosłych, dzieci za darmo. Bufet i napoje we własnym zakresie. Zabawę poprowadzi polski wodzirej. Cały dochód będzie przeznaczony na potrzeby i wydatki Polskiej Szkoły Sobotniej. ZAPRASZAMY!

13. PRZYPOMINAMY o obowiązku zapisywania się do Wspólnoty Parafialnej!!!

Link do formularza po lewej stronie.

=========================================================

OFIARY NA FUNDUSZ PARAFIALNY

KOLEKTA

Zbiórka m. £85.50

29/09/19 – 27/10/19

Kidderminster

Worcester

Taca

£469.04

£596.67

Gift Aid

£137.00

£10.00

II taca – Dzień Papieski £118.49 Fundacja Dzieło N.Tysiąclecia £65.90

Ofiary na kościół: kawiarenka £31.12 świeczki £67.93

Ofiary na kościół: na kwiaty: Pani G.Kaiser £20

Ofiary na kościół: p. B.Evans £25

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

Serdecznie dziękujemy za kwiaty przynoszone do kościoła!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnik „GOŚĆ NIEDZIELNY- £1.50,

Miesięczniki „ANIOŁ STRÓŻ” dla dzieci, „TAK RODZINIE” dla rodziców - £1.50.

LEKTORZY

03.11.2019

J. Błońska

D.Gajowski

10.11.2019

Polska Szkoła

17.11.2019

Katarzyna Świrska

A.Cembruch

24.11.2019

A.Nycnerska

A.Jachowicz

01.12.2019

J. Błońska

A.Rudziński

Kidderminster – godz.10.00                              Worcester – godz.14.00

Msze św. w dni powszednie : poniedziałek, wtorek, czwartek o godz.10.00, natomiast w środy i piątki o godz.19.00.

W soboty Msza św. świąteczna - niedzielna o godz. 18.00

Msze św. w niedziele i święta o godz. 10.00 i 18.00 (w Kidderminster) oraz o godz. 14.00 (w Worcester)

Talk to me Worcester

Serdecznie zaparszamy mieszkancow Worcester do udzialu w nowej  kampanii spolecznej -  Talk to Me Worcester. W ramach inicjatywy zachecamy wszystkich do organizacji mini spotkan i eventow, ktore pozwola mam lepiej sie poznac i budowac mosty porozumienia. Odwiedziny sasiadow, wspolny gril, wyjscie na spacer  a przy tym okazja do rozmowy to tak niewiele, a jednak tego rodzaju interakcje moga pomoc w budowaniu silnego kapitalu spolecznego! Wszelkie informacje na temat kampanii oraz tego jak sie w nia zaangazowac znalezc mozna na stronie Talk to Me Worcester na Facebooku - link ponizej:

Talk to me Worcester Facebook

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

W soboty Msza św. świąteczna - niedzielna o godz. 18.00

w Kidderminster

Msze św. w niedziele i święta godz. 10.00 i 18.00 Kidderminster

oraz o godz. 14.00 w Worcester.