Lokalna Polska Misja Katolicka

KAŻDY PIĄTEK MIESIĄCA

KIDDERMINSTER godz.1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu

SPOWIEDŹ ŚW.

Kidderminster w środy i piątki od godz. 18.30 do 19.00, w soboty i niedziele pół godziny przed Mszą św.

Worcester o godz. 13.30 w każdą niedzielę miesiąca

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

prosimy zgłaszać się przynajmniej 6 miesięcy przed datą ślubu.

Papieskie intencje modlitewne:

Intencja modlitewna na wrzesień 2020: „Szacunek dla zasobów planety. Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.”

==========================================================

Wrzesien - nowy czas roku duszpasterskiego

Za nami kolejne wakacje, czas odpoczynku i urlopów w tym jakże ciągle trwającym trudnym czasie pandemi. Zapraszamy do udziału w życiu parafii i pogłębiania swojej pobożności. Ważnym wydarzeniem każdego tygodnia jest piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Sam na sam z Tym, który nas miłuje i zna nasze serce. To moment zatrzymania, refleksji i ciszy. Codziennie, rano lub wieczorem, mamy możliwość uczestniczenia w Eucharystii: w spotkaniu ze Słowem, które On do nas kieruje i w spotkaniu z Nim, który przychodzi w Komunii św. Warto tak ułożyć plan tygodnia, aby oprócz niedzieli znalazł się czas na spotkanie z naszym Panem Jezusem Chrystusem w kościele. Zapraszamy!

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. ZMIANA TAJEMNIC dla członków Koła Żywego Różańca będzie 6 września 2020 po Mszy św. o godz.10.00.

2. CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzę – I piątek miesiąca – 4 września 2020.

3. ZAPISY DZIECI DO I KOMUNII ŚW. Proszę zgłaszać dzieci na przygotowanie do I komunii św. do końca września 2020r. Przy zapisie wymagana jest kopia świadectwa chrztu dziecka.

4. ZAPISY MŁODZIEŻY DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA . Proszę zapisywać się do końca września 2020r. Przy zapisie wymagana jest kopia świadectwa chrztu kandydata.

5. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zapraszamy narzeczonych, którzy pragną przystąpić do sakramentu małżeństwa w najbliższym czasie a nie mają kursu przedmałżeńskiego o zgłaszanie się po Mszach św. Zapisy prowadzone są do końca września 2020.

6. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE - 13 września o godz. 9.30 w Kidderminster

7. NABOŻEŃSTWA KU CZCI ŚW. OJCA PIO – 23 września o godz. 18.40.

8. MSZE ŚW. w tygodniu będą odprawiane od września:

w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 10.00

w środę i piątek o godz. 19.00.

w sobotę Msza św. niedzielna o godz. 18.00.

w niedzielę Msze św. w Kidderminster o godz. 10.00 i 18.00

w Worcester o godz. 14.00.

9. RÓŻANIEC DLA MĘŻCZYZN (Rycerze Niepokalanej). Zapraszamy mężczyzn na różaniec w pierwszą sobotę miesiąca tj. 5.09.2020 o godz. 17.30 do kościoła w Kidderminster.

10. PRZYPOMINAMY o obowiązku zapisywania się do Wspólnoty            Parafialnej!

OFIARY NA FUNDUSZ PARAFIALNY

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, DARCZYŃCOM I DOBRODZIEJOM NASZEGO KOŚCIOŁA SKŁADAM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

ZA WSZYSTKIE OFIARY I POMOC MATERIALNĄ

W TYM TRUDNYM CZASIE ISTNIEJĄCEJ PANDEMII

BÓG WAM ZAPŁAĆ!

Drodzy Parafianie!
Przekazując prośbę Księdza Rektora Polskiej Misji Katolickiej
w Anglii i Walii zachęcam Was do zamawiania intencji mszalnych, które będą sprawowane podczas Mszy świętych. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc na telefon parafialny. Proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Bardzo również proszę o normalną troskę o materialne zabezpieczenie naszej parafii i kosciola. Pomoc finansową na potrzeby parafii można bezpośrednio przekazywać na konto parafii PCM Kidderminster, nazwa banku: Lloyds, sort code: 30-94-57, Account number: 00568291.
Kochani Parafianie!
Dynamicznie zmieniająca się wciąż sytuacja przypomina nam nie tylko o zachowaniu zdrowego rozsądku i daleko idącej ostrożności, ale przede wszystkim nakazuje nam (może nawet bardziej niż zwykle) być bardziej wrażliwym i wyrozumiałym na drugiego człowieka.
W duchu solidarności i miłości braterskiej zadzwońmy do tych, którzy czują się źle i są w potrzebie. Dodajmy otuchy i podzielmy się dobrym słowem. Decyzje władz kościelnych przyjmijcie proszę w posłuszeństwie i ufności Bogu Najwyższemu.
Ufność złóżmy w Panu polecając Mu nasze rodziny i nas samych! Pamietajmy o sobie i wspierajmy się duchowo!
Ks. Marek

=========================================================

PRZYPOMINAMY o obowiązku zapisywania się do Wspólnoty Parafialnej!!!

Link do formularza po lewej stronie.

=========================================================

W Worcester kilka tygodni temu zrodzila sie inicjatywa pomocowa: Help Your Neighbour (Pomóz Sasiadom). Mozna tam zglaszac sie w charakterze wolontariusza lub osoby, która potrzebuje pomocy.

Link z informacja w jezyku polskim: