Informacje Biezace

Mozliwe zmiany godzin Mszy Swietych

Prosimy o sprawdzenie aktualnych godzin mszy sw.

Link obok:  Intencje mszalne  !!!

==========================================================

Msze sw. w tygodniu sa odprawiane

za Wspolnote parafialna o godz. 18.00.

w niedziele o godz. 11.00

Msze sa odprawiane bez udzialu wiernych

Laczymy sie duchowo w tym czasie.

Ponizej link: transmisja online - nasza parafia kosciol Kidderminster

Kosciol Kidderminster

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zacheca sie do ogladania Mszy sw. przez telewizje lub przez internet.

Msze sw. online

Na stronie Episkopatu Polski

rowniez nowa lista transmisji kosciolow z calej Polski

(kliknij link Episkopat)

=========================================================

W Worcester kilka tygodni temu zrodzila sie inicjatywa pomocowa: Help Your Neighbour (Pomóz Sasiadom). Mozna tam zglaszac sie w charakterze wolontariusza lub osoby, która potrzebuje pomocy. Czy informacje o inicjatywie mozna zamiescic na stronie parafii?

To link z informacja w jezyku polskim:

========================================================

Wszystkie informacje dotyczace

Wielkiego Tygodnia i Swiat

sa w informatorze - link ponizej.

Informator parafialny kwiecien 2020

THE POLISH CATHOLIC MISSION

IN ENGLAND AND WALES

L.dz. 156 / 2020

London, 9th March 2020

Dear Priests,

The situation regarding COVID-19 is evidently evolving at a pace.

The Polish Catholic Mission in England and Wales, remains committed to the health and wellbeing of all the Priests and Parishioners and to follow the advice published by Public Health England, which is updated daily and available via www.gov.uk

It is important that you are aware of the actions being taken to reduce the risk of exposure, and the active part that you and everyone must play in helping with that.

There remain basic steps we should all do to minimise the risk:

Washing hands frequently with hot water and soap or using a sanitiser (60% alcohol) gel.

1. Catch coughs and sneezes with disposable tissues (use your sleeve if you do not have a tissue).
    2. Throw away used tissues (then wash hands (see (a) above).
    3. Avoid touching your eyes, nose and mouth with unwashed hands.
    4. Avoid close contact with people who are unwell.
    5. If you have a persistent cough or high fever, please self-isolate and notify Canon Krzysztof Tyliszczak, Chancellor of the Polish Catholic Mission accordingly.
    6.             To help monitor sickness, it is essential that you notify Canon Krzysztof Tyliszczak, Chancellor of the Polish Catholic Mission in England and Wales, Email: chancellor@pcmew.org; if you are off sick for any reason, this includes any cases of non-positive precautionary self-isolation. Our priority remains the health and wellbeing of us all. With continued vigilance and basic steps to minimise the risk this will be achieved.

Canon Krzysztof Tyliszczak

Chancellor of the Polish Catholic Mission in England and Wales

Konferencja Katolickich Biskupów Anglii i Walii

List Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego w imieniu Konferencji Biskupów

Drodzy Bracia i Siostry,

W odpowiedzi na pandemię koronawirusa wiele aspektów naszego życia musi podlegać zmianom. Dotyczy to również sposobów publicznego wyrażania naszej wiary. Jest oczywistym, że przestrzegając oficjalnych zaleceń lekarskich i ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Zakaz ten zaczyna obowiązywać od piątku, 20 marca 2020 wieczorem do odwołania.

Kościoły pozostaną otwarte. Nie zamykamy kościołów. Kościoły będą miejscem skupiającym modlitwę, gdzie będzie można znaleźć pociechę i siłę. Odwiedzając nasze kościoły w tym czasie, przestrzegajmy z wielką uwagą zasad higieny i wskazówek dotyczących dystansu społecznego.

Celebracja Mszy św. będzie jednakże odbywała się bez udziału wiernych w dni powszednie i w niedziele.

W tych dniach będziemy współdzielić Najświętszą Ofiarę Jezusa, wiedząc że Msza św. jest odprawiana, poprzez duchowe współuczestnictwo we Mszy św., uczestnicząc w niej poprzez transmisję na żywo w internecie, modląc się w domach i przystępując do duchowej komunii świętej. To są sposoby, którymi będziemy uświęcać niedzielę i każdy dzień powszedni.

Pragniemy, aby każdy rozumiał, że w tych nadzwyczajnych okolicznościach, tak długo jak będzie to konieczne, obowiązek uczestnictwa we Mszy św. niedzielę i w inne dni świąteczne nakazane zostaje zniesiony. Jest to bez wątpienia zgodne z nauczaniem Kościoła (Katechizm Kościoła Katolickiego, 2181). Aktualna pandemia stanowi „usprawiedliwienie dla ważnego powodu” i nakaz ten nie obowiązuje w obecnym czasie.

Więcej szczegółów na temat sposobów modlitwy i sakramentów, które teraz będziemy podejmować można znaleźć w dokumencie załączonym na stronie internetowej Konferencji Biskupów (www.cbcew.org.uk). Biskup miejsca i proboszcz parafii dostarczy dalsze wsparcie, zachętę i informację na temat wspólnych modlitw w nadchodzących tygodniach.

Drugim ważnym aspektem tego trudnego czasu jest nasza wzajemna troska o bliźniego. Czyńmy to w różnoraki sposób: interesujmy się potrzebami naszych sąsiadów, zwłaszcza osób starszych i szczególnie narażonych; wspierajmy lokalne banki żywności; włączajmy się wolontariusze w inicjatywy organizacji charytatywnych; pozostawajmy we wzajemnych kontaktach za pomocą dostępnych środków komunikacji.